Forza Italia!

V nedeľu 9.júla 2006 nám vyvrcholí svetový šampionát vo futbale v Nemecku (9.6.-9.7.06). Domáci futbalisti sa do finále nedostali , keď ich vyradila squadra-azzura po predĺžení 2:0. Súperom Talianska vo finále bude v derby Francúzsko. Galsky kohút si zakikiríkal s Portugalskom a po víťazstve 1:0, gólom zo Zidaneovej penalty postúpili zverenci trénera Domenecha do finale. Čo myslite bude to finale, ktoré sa nedá tipovať? To nie je pravda , ja už teraz poznám odpoveď na otázku kto zdvihne pohár majstra sveta...!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (43)

Samozrejme sa víťazom stanú futbalisti z Apeninského polostrova. Myslím si, že nerozhodne ani tak forma po športovej stránke, ktorá je u oboch tímov výborná, ale skôr psychika hráčov. Taliani hrajú od zápasu k zápasu psychicky odolnejšie a pomohli k tomu aj momenty, keď naozaj horelo v stodole. Zaiste si spomenieme na penaltu v nadstavenom čase s Austráliou, keď azúroví nevedeli dať klokanom v osemfinále gól za 90 minút! No spása prišla a Totti penaltu premenil. No výbornému tímu aj šťastie do hrnca samo príde. Taliani sa mi pozdávali už od prvého zápasu s Ghanou. Naozaj ako je známe obrovská sila tohto tímu je v defenzíve! Famózna bilancia obrany, veď v 6 zápasoch na MS dostali len jeden gol! A ten dostali v súboji v USA, ale takisto ho nedal super, ale Zaccardo si ho dal sám do vlastnej siete. To znamená, že brankár Gianluigi Buffon ešte nebol prekonaný súperovým hráčom! Famózna bilancia! V skupine výborne zvládnuté zápasy po taktickej stránke s Ghanou (2:0), Českom (2:0). Škrie možno len trochu remíza s USA (1:1), no nič to nemení na fakte, že Taliani sa stali víťazom skupiny E a postúpili do osemfinale. Tam už spomínaná penalta proti Austrálii a výhra 1:0, napriek tomu, že squadra hrala takmer cely polčas oslabená bez Materazziho! V štvrťfinále v Hamburgu vyprášili Ukrajinu výsledkom 3:0, keď sa dvakrát zaskvel gólom najlepší strelec v európskych súťažiach Luca Toni. Semifinále s Nemeckom a výhra 2:0 po predĺžení. Taliansko bolo naozaj v zápase lepšie. No a teraz ho čaká finale, ktoré zvládne. Francúzi sa trápili v skupine, ledva cez ňu prešli po remízach s Kóreou i Švajčiarmi zdolali slabučké Togo výsledkom ktorý im zabezpečil postup z druhého miesta. V osemfinale vyradenie Španielska a vo štvrťfinále Brazílie sú naozaj cenne výsledky , no v semifinále sa s Portugalskom tešili po výsledku 1:0 , lenže v nadstavenom čase párkrát pred Barthezom horelo a mohlo byt všetko inak. Obrovský rozdiel medzi tímami vidím v defenzíve. Taliani sú takticky vyzretejší, Francuzsko ma starší tím čo môže byt takisto výhodou pre Taliansko. Psychika to je silná stránka hráčov Talianska. Ešte pred semifinále Portugalsko – Francúzsko , som si povedal, že už teraz viem, že si stavím na Taliansko vo finale a lepšie by bolo keby hrali s Francúzskom. Portugalci sú naozaj nepríjemný a aj kurzy na squadru by boli iste nizšie.....Aj zhoda okolnosti hovorí, že podľa výpočtov by sa majstrami mali stať hráči z Apeninského polostrova. Boli strieborní na MS 1970, vyhrali MS 1982, na MS 1994 boli opäť strieborný. A čo nasleduje v roku 2006? Titul majstra sveta! Ako vidíte pre Talianov je každý dvanásty rok vo futbale úspešný a dovolím si tvrdiť, že teraz bude úspechom len titul lebo na francúzsky štýl hry jednoznačne majú. Odporúčam všetkým ľuďom, čo sa venujú stávkovaniu, podať si na Taliansko - ja som tak už urobil. Dal som si, že squadra výhra MS vo futbale! Kurz 1,8 vo formuli nie je na zahodenie a mam v tom slušný balík... Tak kto si chce zarobiť?